Grove blåbærmuffins – perfekt til søndagsturen eller sofakosen

Nyt helgen med en deilig tur ute i frisk høstluft. Med noen saftig muffins med blåbær og havregryn i sekken, har du i tillegg god nistemat. Oppskriften holder til 12 muffins.

Dette trenger du:
1 dl lettkokte havregryn
3 dl hvetemel
2 dl sammalt hvetemel
2 ts bakepulver
1 ts vaniljesukker
¼ ts salt
1 dl brunt sukker
2 stk egg
1 ⅘ dl lettmelk
½ dl rapsolje
150 g blåbær
4 ss müsli

Slik gjør du:

  1. Sett ovnen på 180°C. Bland havregryn, hvetemel, sammalt hvetemel, bakepulver, vaniljesukker, salt og brunt sukker.
  2. Pisk egg med melk og olje. Rør det inn det tørre. Vend inn blåbærene til slutt.
  3. Fyll muffinsformer 2/3 fulle og strø over litt müsli. Stek i ovnen i ca. 20 minutter, eller til gjennomstekt. Avkjøl på rist.

Det er viktig å bruke kraftige muffinsformer eller en muffinspanne da disse lett kan flyte ut av ustabile former. Bringebær, rosiner eller tørkede bær kan erstatte blåbær for variasjon.

Kos deg! 😊

2 kommentarer om “Grove blåbærmuffins – perfekt til søndagsturen eller sofakosen

  1. De så veldig gode ut. Vi har akkurat kommet hjem fra Norefjell med god gammeldags niste i sekken. Ikke verst det heller. God helg😀

    Liker

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s